Tunis není jen o koupání

Největší poušť světa za branami hotelu

V Tunisku nemusíte jen ležet na pláži, delegát cestovní kanceláře vám rád nabídne fakultativní výlety. Cena se bude trochu měnit podle toho v jaké oblasti Tuniska budete trávit dovolenou.
Letovisko Sousse je dobrým bodem pro dvoudenní výlet do pouště. Letovisko Hammamet zase pro návštěvu severu země.
O letoviscích se dočtete více v našem druhém článku.

Solná jezera Chott El Jerid; Zdroj: residence-sultana.com

Mezi nejoblíbenější výlety patří:

celodenní
Tunis – Kartágo – Sidi Bou Said (stojí cca 1500,–/ dítě tak polovinu)

Podíváte se při něm do staré mediny hlavního města Tunis, na orientální tržiště a do muzea mozaiky. Výstup na střechu domu bude nějaké euro stát. Po obědě se dostanete zpět do historie a to do ruin města Kartago. Výlet je ukončen návštěvou městečka Sidi Bou Said, které bylo v jednom z dílů Angeliky. Uděláte si zde krásně malebné fotky.

Střechy hlavního města Tunis; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

2 denní
Sahara (stojí cca 3000,–/ dítě tak polovinu)

První zastávkou bude u tohoto výletu městečko El Jem, které ukrývá zachovalé koloseum z římského období. Cestou, kterou budete pozorovat olivové háje a přímořské oázy se dostanete na další bod výletu a to do berberského domu, tzv. troglodytu. Po obědě je zastávka v pouštní oáze, městě Douz, brány pouště.
Večeře a nocleh je v 3* hotelu. Po snídani za svítání pokračuje cesta přes solné jezero Chott El Djerid do oázy Degache. Fakultativně si můžete užít zážitek jeepem do horských oáz za vodopády, kaňony pohoří Atlas. Po obědě následuje město Gafsa, čtvrté nejsvatější město islámu. Odjezd do hotelu.

Koloseum v městě El Djem; Zdroj: residence-sultana.com

Mohlo by vás zajímat...

  • V Tunisu je sezóna až do října

    Hlavní sezóna končí v Tunisku až v říjnu, kdy už může zapršet a nebo zafoukat studenější vítr. Ale do té doby si tady můžete užívat all inclusive služby, výlety a písečné pláže.