V Tunisu je sezóna až do října

Nepropadejte panice, že máte našetřeno „jen“ na Tunis. Je to bohatá země na historii. Hotely jsou většinou umístěny v udržovaných zahradách plných květin a jídlem vás uctívají převážně způsobem all inclusive – aneb jezte a pijte co hrdlo ráčí.

Střechy hlavního města Tunis; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

I 3* hotely jsou pěkné. Ale pokud máte doma vyšší standard, nejezděte na dovolenou do nižšího, budete otráveni, že máte na pokoji starší skříně a sem tam není o vše 100% postaráno.

Do Tunisu se létá na severu do hlavního města Tunis, uprostřed země do Enfidhy a jižněji do Monastiru. Čím budete níže, tím se budete cítit více jako v Tunisu a uvidíte více palem. Sever byl přece jenom více okupován Francouzi a teplota je zde o něco nižší.

Myslím, že při výběru letoviska pro dovolenou neuděláte ani u jednoho chybu. Ale určitě nejoblíbenější jsou na jihu Sousse (historické památky a město), Port El Kantaoui (aquapark, malebné město s přístavem, kavárničky) a severněji Hammamet-Yasmine a Nabeul (páteční trhy).

Sousse; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Co se týče počasí, je zde krásně do poloviny října, pak nastává teplotní skok a je potřeba přibalit do kufru svetřík a může zapršet.

Teplo a sluníčko si užívejte na pláži, kde jsou přichystané pro vaše pobavení vodní atrakce a nebo se o zábavu stará parta hotelových animátorů. Z hotelu s klidně beze strachu vyjděte do centra, na bazary (v letovisku Nabuel jsou každý pátek) nebo jen tak se projít a nasát vůni sladkého jasmínu. S taxikářem si usmlouvejte dobrou cenu a nebo si u delegáta cestovní kanceláře domluvte výlet.
Fakultativní výlety Tunisko podrobněji

Pokud budete trávit v Tunisu jen týden, tak asi na velké výletování to nebude. Při delším pobytu se vyplatí už i zajet na dvoudenní zájezd do pouště.

Hammamet; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Mohlo by vás zajímat...

  • Tunis není jen o koupání

    Velká země a mnoho krásných míst za branami hotelu. Takové fantastické koloseum jste určitě ještě neviděli.
  • Nejlevnější Karibik s all inclusive

    Karibik je dobře dostupnou destinací pro trávení dovolené celoročně. Nejvíce žádaná je levná Dominikánská republika a pro někoho socialistická Kuba. Pro co se tedy rozhodnout?
  • Rodinný hotel Admirál

    Tento hotel na ostrově Zakynthos je dobrá volba pro strávení rodinné dovolené v hotelu na pláži a veškerým servisem. Odlety z Brna, Prahy a Ostravy.